Żylaki to konsekwencja braku ruchu

kobiece nogi

Genetyka i żylaki

Jak się przyjęło żylaki to rzecz naturalna, obciążenie genetyczne, którego nie można zlikwidować. Ja uważam, że wcale tak nie jest, oczywiście żylaki zależą w dużym stopniu od genetyki i jeżeli nasi krewni w najbliższej rodzinie je mają to nas też to czeka z bardzo dużym prawdopodobieństwem. Można jednak złagodzić ich działanie, albo całkowicie je wyeliminować, nie mówię tu o drogich zabiegach, lecz o naturalnej formie walki z żylakami.

Zdrowy tryb życia przeciw żylakom

Najlepiej moim zdaniem w takiej sytuacji sprawdza się ruch, jeżeli będziemy się ruszać to objawy żylaków będą w dużym stopniu złagodzone. Takiego rodzaju profilaktykę można połączyć z wcieraniem maści w nogi oraz smarowanie się ziołami, takie zabiegi nie dosyć że poprawiają krążenie to jeszcze zabezpieczają skórę, sprawiają, że skóra staję się bardziej gładka, elastyczna. Są to o tyle bezpieczne metody, że nawet jeżeli nie będą skuteczne to i tak, nie będziemy stratni, sport to samo zdrowie a ja się z tym zgadzam w stu procentach. Każdego rodzaju aktywny wypoczynek, zwiększa naszą kondycję, polepsza nastrój, poprawia wydolność, dzięki temu jesteśmy zdrowsi oraz lepiej funkcjonujemy na każdej przestrzeni życiowej. Warto jest się ruszać, powie nam to nie jeden lekarz.

Operacje laserowe

Alternatywą dla tego naturalnego specyfiku przeciwko żylakom to laserowe zabiegi. Osobiście znam ludzi, którzy nie mają żylaków ale  za to wystające naczynka. Są to w większości kobiety, dla nich najważniejszy jest wygląd, dlatego decydują się na zamykanie naczynek drogą operacyjną. Dla mnie usuwanie żylaków laserem jest bardzo ryzykowne i przemyślałbym takiego rodzaju operację co najmniej 1000 razy. Warto jest się pogodzić ze swoimi niedoskonałościami, jest to normalna ludzka cecha, nikt nie może być perfekcyjny. Lepiej zająć się profilaktyką już od dzisiaj, zacznij biegać, grać w piłkę, koszykówkę lub cokolwiek innego, najważniejsze abyś się ruszał i żył aktywnie, tak najlepiej można pozbyć się żylaków i wielu innych złośliwych dolegliwości.