Apteka całodobowa – kiedy staje się dla nas przydatna?

Apteka całodobowa

Apteka całodobowa to miejsce, gdzie możemy skorzystać z pomocy, gdy niespodziewanie dopadnie nas złe samopoczucie. Tego typu apteki pełnią dyżury nawet w święta, jeśli więc kończą nam się leki lub odwiedziliśmy pogotowie, gdzie wypisano nam lekarstwa do natychmiastowego zażycia, możemy od razu zrealizować receptę. Gdzie znajdziemy tego typu apteki w Poznaniu i stolicy?

Apteka całodobowa Warszawa to wspólna nazwa dla ponad dwudziestu punktów tego typu, w których możemy zyskać pomoc. Większość z nich znajduje się w Śródmieściu, więc można skierować się na Plac Mirowski, Wilczą, znajdziemy także taką przy Wilanowskiej oraz alejach Waszyngtona i Solidarności. Znajdziemy także apteki całodobowe na Białołęce, Bemowie, Ursynowie i Ochocie, dlatego też nie musimy przemierzać całego miasta w poszukiwaniu najbliższej, bowiem rozlokowane są w ten sposób, aby mieszkaniec każdej warszawskiej dzielnicy miał do nich szybki dostęp.

W Poznaniu również znajdziemy apteki pełniące całodobowe dyżury. Aktualnie można polecić osiem miejsc. W centrum będą to punkty mieszczące się na Strzeleckiej, Gwarnej, św. Marcina oraz Piątkowskiej, zaś w innych rejonach apteka całodobowa Poznań znajduje się na osiedlu Czecha i osiedlu Przyjaźni. Warto także wspomnień o mniejszej aptece, która pełni swoje usługi przez całą dobę, a mieści się przy ulicy 23 lutego.

Oczywiście oprócz leków sprzedawanych na receptę dostaniemy tam również lekarstwa doraźne, jak np. Ibuprom, herbatki ziołowe, czy tez medykamenty nie wymagające przepisania przez lekarza. Dzięki temu apteka tego typu nadaje się nie tylko w sytuacjach kryzysowych, ale można z niej skorzystać np. w sytuacji, gdy przypomnimy sobie, że przydałoby się mieć konkretny lek w domu – tak na wszelki wypadek.