Kantor stacjonarny czy internetowy?

kantor stacjonarny

Na początku trzeba zaznaczyć, że kantory funkcjonują w naszym kraju legalnie od przeszło 20 lat jednak do tej pory korzystaliśmy z tradycyjnej formy wymiany walut, czyli standardowego udania się to rzeczonego punktu. Od kilku już lat, w dobie internetu pojawiła się jednak kolejna możliwość – to kantory internetowe, alternatywa dla punktów stacjonarnych.

Trzeba przy tym zaznaczyć, że obie formy posiadają swoje zalety i wady. O ile kantor stacjonarny jest świetnym rozwiązaniem dla osób słabo poruszających się w wirtualnym świecie tak ten internetowy będzie dobra opcją dla osób nowoczesnych, ceniących wygodę.

Okazuje się jednak, że nie tylko technika może być przeszkodą w dokonywaniu transakcji za pośrednictwem internetu. Co zrobić w sytuacji kiedy chcemy wymienić walutę, którą rzeczywiście posiadamy w formie gotówki a nie tylko na bankowym koncie internetowym. Wtedy z pomocą przychodzą właśnie kantory stacjonarne, nie ma innej możliwości. Dodatkowo warto zaznaczyć, że obiekty te czując „na plecach” konkurencję dodały kilka dodatkowych udogodnień. Taką jest zapewne możliwość wymiany walut również w nocy bowiem na terenie praktycznie każdego miasta działają kantory całodobowe. Aby je znaleźć wystarczy wpisać w wyszukiwarkę hasło typu ”kantor 24h Kraków” i w kilka chwil znajdziemy punkt czynny nawet w nocy najbliżej miejsca naszego pobytu.

Dodatkowym atutem jest fakt, iż kantory stacjonarne cieszą się zazwyczaj lepszym kursem walut a każdą transakcję wykonamy bez spełniania jakichkolwiek formalności.