Najlepsze ubezpieczenia dla kierowcy

ubezpieczenia dla kierowcy

Na rynku polskim istnieje co najmniej kilka rodzajów ubezpieczeń, z jakich może skorzystać kierowca i właściciel samochodu. Niektóre z nich są obowiązkowe, inne dobrowolne i warto tutaj zaznaczyć, że to właśnie te nieobowiązkowe cieszą się coraz większą popularnością.

Polacy stają się coraz bardziej odpowiedzialni i świadomi niebezpieczeństwa, jakie może ich spotkać każdego dnia na drodze. Właśnie dlatego inwestują w dodatkowe polisy, w myśl zasady „przezorny zawsze ubezpieczony”. Okazuje się, że o ile ubezpieczenia dla kierowcy typu OC jest konieczne i musi je nabyć każdy właściciel zarejestrowanego na terenie naszego kraju pojazdu to już AC czy NNW jest nadprogramowe.

Co ciekawe, to właśnie NNW zaliczane jest do najlepszych ubezpieczeń bowiem chroni nie tylko kierowcę, ale i pasażerów. Tego rodzaju ubezpieczenia są niezwykle popularne. Wpływ na to ma nie tylko niska składka, ale przede wszystkim szeroki pakiet ochronny. Dzięki ego rodzaju polisie kierowca chroniony jest nie tylko w czasie groźnej kolizji, ale również podczas wsiadania bądź wysiadania z pojazdu, postoju auta a nawet tankowania paliwa na stacji benzynowej. Dodatkowo, taką samą ochroną objęci są wszyscy pasażerowie ubezpieczonego samochodu.

Najważniejsze jest to, iż wypłata świadczenia następuje nie tylko przy okazji czasowego uszczerbku na zdrowiu, ale również tego trwałego a nawet śmierci ubezpieczonego. Co więcej, opłacane może być całkowite leczenie, rehabilitacja, hospitalizacja. Następuje również zwrot kosztów zakupu sprzętu ortopedycznego, szkoleń dla osób, które trwale ucierpiały w wyniku wypadku i muszą zmienić zawód. Ubezpieczenie obejmuje nawet zwrot kosztów transportu zwłok jeśli w wyniku wypadku ubezpieczony zmarł.