Niebezpieczne życie

ryzykowna praca

Informacja to drugie imię każdego detektywa

Detektywi są najlepszymi specjalistami w uzyskiwaniu informacji. Nie każdy potrafi w tak skuteczny sposób dojść do tajemnej wiedzy. Jest to zdecydowanie najważniejsza cecha detektywa czyli spryt. Bez sprytu nic nie da rady osiągnąć w tym fachu. Cierpliwość to druga najważniejsza cecha, przydaję się w  szczególności w obserwacji, detektyw musi nie raz czekać na osobę którą śledzi, bo tamta weszła do miejsca gdzie nie ma łatwego dostępu. Takiego rodzaju sytuację u nie jednej osoby wywołałyby wściekłość natomiast dla detektywa jest to codzienność. Tak samo jest z wywiadem środowiskowym, nie raz detektyw pracuję jako przysłowiowa „wtyka”  co powoduje że musi się poświęcić, np. zrekrutowanie się do firmy po to aby wyciągnąć z niej najważniejsze dane.

Więzienie dla detektywa
Zdarza się, że działanie zgodnie z prawem jest niemożliwe, wtedy detektyw ryzykuje pójście za kratki, oczywiście są to skrajne przypadki, które mają mało wspólnego z rzeczywistą pracą detektywa. Najczęściej jest to praca biurkowa, szperanie przy papierach, każda agencja detektywistyczna ma swojego prawnika, który na podstawie zebranych materiałów szuka luk w prawie w celu rozwiązania sprawy. Sam prywatny detektyw musi orientować się kiedy działa w granicach prawa a kiedy nie, musi mieć podstawową wiedzę z tego zakresu.

Dyskrecja – jak ją utrzymać
Najtrudniejszą rzeczą jest utrzymanie dyskrecji, często sprawy wypływają na wierzch, przenikają do gazet, co bardzo szkodzi nie tylko opinii agencji ale również samemu klientowi. Takiego rodzaju działania traktuję się jak wpadkę i jest ona bardzo upokarzająca. Czasami zdarza się że jakieś śledztwo specjalnie zostało wyrzucone do gazety po to aby łatwiej można było znaleźć szukaną osobę, wbrew pozorom łatwiej jest znaleźć kogoś kto się ukrywa niż, pewną siebie osobę chodzącą śmiało po chodnikach.

Coś na koniec
Najlepsi detektywi nie są łatwymi ludźmi do zlokalizowania. Takie osoby wolą unikać opinii publicznej i ludzi którzy mogą rozpowiadać o nich plotki. Jest to spowodowane tym, że są to osoby, które wsadziły za kratki nie jednego poważnego przestępcę. Najważniejszą rzeczą w tym jest to aby, nie dać namierzyć swojej rodziny, nikt nie lubi ryzykować bezpieczeństwa bliskich. Zanim ktoś zdecyduję się na pracę w tym fachu musi zdawać sobie sprawę z zagrożenia które czeka z każdej strony. Jest wielu prywatnych detektywów, którzy co dzień chodzą niepewnie po ulicach swojego miasta z obawą, że jakiś bandzior z przeszłości którego, wrzucili do więzienia zaatakuje ich w ramach zemsty.