W poszukiwaniu zespołu na wesele

Cover band

Szukając dobrego zespołu na wesele, warto pomyśleć nie tylko o grupie zajmującej się działalnością tego rodzaju, ale również wziąć pod uwagę cover band. Czym różni się on od zwykłego zespołu weselnego? Przede wszystkim repertuarem, który zahacza o wszystkie gatunki muzyki rozrywkowej – od bluesa po rock and roll.

Zatrudniając cover band możemy być pewni, że usłyszymy hity zarówno krajowych, jak i zagranicznych wykonawców. Taki zespół na wesele potrafi zagrać zarówno starsze, jak i nowsze przeboje, a repertuar rozciąga się od Maryli Rodowicz po U2. Dzięki temu goście na weselu mogą usłyszeć utwory, które lubią i nie ma znaczenia, w jakim są wieku. Jak i każdy inny zespół na wesele, także cover bandy różnią się składem, należy jednak pamiętać, że im on większy, tym lepsze atrakcje prezentuje – na przykład w wielu zespołach mamy grającego na instrumencie wokalistę, któremu towarzyszy wokalistka, co pozwala na granie utworów, jakie oryginalnie mają również dwa głosy. Rozwiązanie takie pozwala też na śpiewanie utworów np. Kayah czy Blue Cafe przez kobietę, co brzmi bardziej naturalnie, niż gdyby miał śpiewać je mężczyzna.

 

Jeśli jednak weźmiemy taki zespół na wesele, może mieć on kilka ograniczeń. Jakich?

Zacznijmy od tego, ze zespoły stricte weselne są najczęściej wodzirejami zabaw i gier weselnych, mając cały repertuar tego typu rozrywek. Cover band, owszem – gra świetnie muzykę, ale nie każdy zna się na tych zabawach, dlatego też warto upewnić się, czy oprócz samej oprawy muzycznej będzie w stanie zapewnić dodatkowe atrakcje.

Na szczęście większość z nich ma swoje strony w sieci, gdzie pokazany jest dokładny repertuar i zasięg kompetencji.

Zespoły.com – u nas znajdziesz swój zespół na wesele Warszawa.