Ćwiczenia wzmacniające mięśnie

ćwiczenia wzmacniające

Samo odchudzanie nie wystarczy, by cieszyć się smukłą sylwetką. Odpowiednia, niskokaloryczna dieta to tylko połowa sukcesu. By uzyskać wyrzeźbione ciało i elastyczną, napiętą skórę należy wykonywać systematyczne ćwiczenia. Najlepiej wybrać te, które wzmacniają mięśnie bowiem tylko wtedy efekty odchudzania będzie utrzymywał się przez długi czas, nawet po zakończeniu diety.

Najlepsze ćwiczenia wzmacniające to pilates, ABT czy callanetics. Wszystkie elementy zostały zgrabnie połączone w programie fitness, które zawsze prowadzone są przez profesjonalnych trenerów. Warto wiedzieć, że tylko osoba, która ukończyła kurs instruktora fitness, na przykład w Akademii Sportu może skutecznie poprowadzić zajęcia, by w niedługim czasie wszyscy cieszyli się zgrabnym ciałem.

Oczywiście można wybrać ćwiczenia wzmacniające biorąc pod uwagę partie ciała, nad którymi chcemy pracować. Tym samym najbardziej popularne są ćwiczenia z intensywnym udziałem mięśni brzucha, pleców czy pośladków. Trzeba też zaznaczyć, że ćwiczenia tego rodzaju mogą mieć walor leczniczy – często wykonuje się je w przypadku uciążliwych bóli kręgosłupa.

Bez względu na to czy ćwiczenia wzmacniające wykonujemy dla estetyki naszego wyglądu czy z powodu problemów zdrowotnych zawsze maja one korzystny wpływ na nasz organizm. Pamiętajmy, by wykonywać je co najmniej kilka razy w tygodniu a najlepiej pod okiem doświadczonego trenera.