Dieta dla kobiet

dieta dla kobiet

Do tego, że dieta ma wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie nie trzeba specjalnie nikogo przekonywać jednak warto podkreślić, że dieta dla kobiet musi być zupełnie inna niż ta dla mężczyzn i tylko wtedy może być ona skuteczne prowadzona.

Trzeba zaznaczyć, że każdy z nas ma inne potrzeby żywieniowe. I ważna jest przy tym oczywiście płeć, ale również wiek czy styl naszego życia. Właśnie dlatego każdy przynajmniej raz powinien odwiedzić specjalistę, jakim jest dietetyk Warszawa, by poznać zapotrzebowanie na składniki odżywcze własnego organizmu.

Wiadomym jest, że kaloryczność posiłków musi być większa w przypadku mężczyzn. Okazuje się też, że to oni w ciągu każdego dnia prowadzą bardziej intensywną aktywność. Nie oznacza to jednak, że kobiety, by zachować idealną sylwetkę muszą całkowicie zrezygnować z wartościowych posiłków.

Każda kobieta powinna stosować całkowicie zbilansowaną dietę. Jak możemy dowiedzieć się w Akademii Zdrowego Żywienia żadna z nas nie powinna pozbawiać się na przykład węglowodanów. Podstawą jest również picie dużej ilości wody i śniadanie – to jest podstawowym posiłkiem dnia i powinno dawać energię na długie godziny.

Największym problemem kobiet jest nieregularne spożywanie posiłków. Nie jemy śniadań, przekąsimy coś w biegu za to wieczorem serwujemy sobie prawdziwe uczty. To zła zasadność bowiem na 2-3 godziny przed snem nie powinniśmy już jeść wcale. Pamiętajmy, że dobra dieta to również  w dużej mierze dobre nawyki żywieniowe.