Dieta doktor Ewy Dąbrowskiej – dlaczego warto ją wybrać?

dieta do domu warszawa

dieta do domu warszawaJeśli chcemy zrzucić kilka kilogramów, a przy tym oczyścić organizm, to doskonałym rozwiązaniem może okazać się dla nas zastosowanie diety doktor Ewy Dąbrowskiej. Dla wielu jest to metoda, stanowiąca profilaktykę leczniczą.

Czym jest dieta dr Ewy Dąbrowskiej?
Dieta doktor Dąbrowskiej stanowi głodówkę przeprowadzaną okresowo. Dieta ta pozwala przywrócić prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu oraz uwolnić go od toksyn. Wpływa również pozytywnie na procesy regeneracyjne naszego ciała oraz dostarcza mu witamin niezbędnych do jego prawidłowego działania. Dietę podzielić możemy na dwa etapy – leczniczej głodówki, która pozwala oczyścić organizm i przygotować go na przyjęcie niezbędnych składników oraz dietę, której podstawą jest spożywanie produktów o niskim stopniu przetworzenia w tym warzyw i owoców, ziaren i roślin strączkowych.

Podstawy diety doktor Ewy Dąbrowskiej

Podstawy diety stanowi spożywanie owoców i warzyw, najlepiej w formie surowej, ponieważ w takim stanie zachowują swoje walory. Śmiało można spożywać również soki wykonane z warzyw i owoców. Szczególnie cenne są te wykonane z zielonych warzyw oraz pędów. Warzywa, które będziemy spożywać nie powinny zawierać dużej ilości skrobi. Również owoce, które wybierzemy powinny zawierać mało cukru. Dlatego zaleca się spożywanie cytrusów, jabłek oraz jagód. Chociaż najzdrowsze są warzywa w formie surowej, możemy je spodziewać również w postaci zup, surówek czy w postaci duszonej. Do picia zaleca się wodę, ziołowe herbatki i wcześniej wspomniane soki. Nie zaleca się natomiast picia kawy, herbaty czy alkoholu. Za to bardzo ceni się wysiłek fizyczny, który pozwoli szybciej oczyścić organizm. Zastosowanie diety Dąbrowskiej pozwoli nam nie tylko zrzucić zbędne kilogramy, ale i poprawi stan naszego zdrowia poprzez oczyszczenie organizmu. Dlatego dieta ta zalecana jest również dla osób, które borykają się z problemami zdrowotnymi. Jeżeli nie jesteśmy pewni, czy ta dieta będzie odpowiednia dla nas, warto skontaktować się z dietetykiem lub lekarzem pierwszego kontaktu. Więcej informacji na temat diety znajdziesz wpisując w przeglądarkę internetową hasło „dieta do domu warszawa„.