Dobre nawyki żywieniowe

nawyki żywieniowe

Okazuje się, że nawyki żywieniowe Polaków zmieniają się na lepsze. Cieszy ten fakt tym bardziej, że nasza rodzima kuchnia jest niestety najczęściej tłusta i ciężkostrawna.

Zdaniem dietetyków i ekspertów od zdrowego żywienia Polacy jedzą coraz więcej warzyw i owoców – tego rodzaju produkty zastępują bardzo często na przykład mięso czy słodycze. Co więcej, nasze jadłospisy są coraz bardziej urozmaicane a posiłki spożywamy bardziej regularnie.

Każda poradnia dietetyczna w Warszawie, taka jak Akademia Zdrowego Żywienia zaleca, by konsumować przeciętnie 5 posiłków dziennie przy czym ten ostatni powinien być spożywany co najmniej 2 godziny przed pójściem spać.

Warto również zauważyć, że dobre nawyki żywieniowe przyczyniają się również do lepszego stanu naszego zdrowia. Dzięki bardziej lekkostrawnej, ale za to urozmaiconej diecie możemy cieszyć się dostarczaniem do organizmu wszelkich, niezbędnych wartości odżywczych.

Chociaż nadal nawyki żywieniowe zmieniamy na te lepsze zazwyczaj w obliczu choroby bądź zagrożenia wystąpienia danego rodzaju schorzenia to trzeba zaznaczyć, że wielu z nas zmienia swoją dietę, ponieważ zwyczajnie chce zadbać o swoje zdrowie, kondycje i ciało. Jesteśmy coraz bardziej świadomi wpływu odżywiania na nasze funkcjonowanie i właśnie dlatego dobre nawyki żywieniowe stają się podstawą spożywania wartościowych posiłków każdego dnia.