Efekty labioplastyki

ginekologia estetyczna

Dolegliwości intymne u kobiet to coraz częstszy problem, coraz częściej kobiety też otwarcie mówią o tym problemie i szukają pomocy. Problem przerośniętych warg sromowych pojawia się zazwyczaj u kobiet po przebytych kilku porodach, może być on dużą dysfunkcją, utrudniać codzienne funkcjonowanie, ale też jest powodem do wstydu i dyskomfortu psychicznego, szczególnie w sytuacjach intymnych. Niestety problem przerośniętych warg może też powodować dość nieprzyjemny ból podczas wykonywania codziennych czynności takich jak jazda na rowerze, bieganie czy nawet dłuższy spacer. Często objawia się to bolącymi otarciami, a także infekcjami miejsc intymnych. Na przeciw tym problemom wychodzi labioplastyka czyli zabieg chirurgiczny mający na celu zmniejszenie, a w niektórych przypadkach także powiększenie warG sromowych u kobiet.

Na ratunek kobietom, które zmagają się z takim problemem przychodzi ginekologia estetyczna, Warszawa to miasto w którym znajdziemy wiele profesjonalnych klinik, w których bez obaw można przeprowadzić tego typu zabieg. Ginekologia estetyczna, a w tym labioplastyka to jedna z prężniej rozwijających się branż ginekologi plastycznej, na którą decydują się kobiety.  Coraz częściej zabieg labioplastyki czyli operacja plastyczna kobiecych miejsc intymnych, nie jest już postrzegana jako fanaberia związana głównie z poczuciem dyskomfortu psychicznego, ale konieczność.

Zabiegiem labioplastyki – jak się przygotować

Zabieg labioplastyki mimo iż należy do zabiegów chirurgicznych nie jest najtrudniejszy i szczególnie niebezpieczny, po tym zabiegu bardzo rzadko dochodzi do komplikacji. Jednak mimo to warto podejść do niego na poważnie i odpowiednio się przygotować. Pierwszym krokiem jest wykonanie podstawowych badań krwi i odstawienie leków powodujących krzepnięcie krwi, jeżeli takowe zażywamy.

Efekty labioplastyki

Chirurgia ginekologiczna staje się w ostatnich latach coraz bardziej popularna i kobiety coraz śmielej z niej korzystają. Niestety problem przerośniętych warg sromowych coraz częściej dotyka także młodych kobiet. Po labioplastyce kobiety pozbywają się przede wszystkim dyskomfortu psychicznego i uczucia wstydu, który często towarzyszył podczas stosunku. Dzięki zabiegowi kobiety pozbywają się także bólu który towarzyszył podczas wykonywania codziennych czynności. W efekcie kobiety nabierają pewności siebie i odczuwają większą satysfakcje z życia seksualnego.