Dlaczego kobiety powinny dbać o nogi?

kobiece nogi

Kobiety powinny dbać o nogi nie tylko ze względów estetycznych. Oczywiście w wielu przypadkach są one świadectwem piękna jednak przede wszystkim nogi kobiet powinny długo cieszyć się zdrowiem. A trzeba przyznać, że są one bardziej narażone na urazy, kontuzje czy schorzenia aniżeli kończyny mężczyzn.

Weźmy na przykład pod uwagę żylaki – cierpi na nie nawet 40% polskiego społeczeństwa a aż 2/3 pacjentów to właśnie kobiety. Wiecie dlaczego tak się dzieje? Kobiety są obciążone genetycznie tego rodzaju chorobą, ale niekorzystnie wpływa również prowadzony przez nie tryb życia. Żylaki mogą pojawić się szybciej, jeśli kobieta często chodzi w butach na wysokim obcasie, nosi obcisłą bieliznę (na przykład rajstopy czy pończochy) bądź wykonuje pracę tylko siedzącą albo tylko stojącą. U mężczyzn duża część tychże czynników składających się na ryzyko występowania żylaków zwyczajnie nie występuje.

wynajem urzadzen kosmetycznych warszawa
Wynajem urządzeń kosmetycznych – Warszawa

Tym samym, nawet jeśli na kończynach kobiety nie występują jeszcze żylaki to trzeba jasno zaznaczyć, że każda z pań powinna prowadzić odpowiednią profilaktykę, która zapobiegnie pojawieniu się niekorzystnych, niebieskich linii tuż pod skórą nogi i nieestetycznych wybroczyn. Warto tutaj wspomnieć, że żylaki mogą prowadzić także do szeregu powikłań a nawet do śmierci – na przykład kiedy dojdzie do zakrzepicy żylnej czy zatoru.

Kobiety powinny nosić obcasy nie dłużej niż godzinę dziennie. Warto unikać obcisłej bielizny i gorących kąpieli. Co istotne, w pracy raz na godzinę powinny fundować sobie spokojny spacer, by usprawnić pracę mięśni nóg i wyregulować ciśnienie.