Otyłość na świecie

otyłość

Okazuje się, że w ciągu ostatnich 30 lat liczba osób, które zmagają się z nadwagą na całym świecie wzrosła aż dwukrotnie. Biorąc pod uwagę Europę, na ostatnim miejscu niestety znajdują się Czesi – to właśnie oni wykazują największy odsetek osób, które borykają się ze znaczną ilością zbędnych kilogramów, które nie tylko zmieniają sylwetkę, ale również wpływają niekorzystnie na stan zdrowia. Warto tutaj zaznaczyć, że to właśnie z powodu otyłości na świecie każdego roku umiera blisko 3 miliony osób.

Biorąc pod uwagę Polskę, z usług placówki, jaką jest poradnia dietetyczna w Warszawie czy jakimkolwiek innym mieście jak na przykład Akademia Zdrowego Żywienia powinno skorzystać nawet 25% społeczeństwa. To właśnie taki odsetek cierpi na otyłość.

Mniejsze problemy z otyłością mają natomiast Ukraińcy czy Niemcy. Większe zaś oprócz wspomnianych już Czechów mają Białorusini, Słowacy oraz Rosjanie.

Co ciekawe, najszczuplejsi w całej Europie okazują się być Szwajcarzy – tam otyłych jest tylko 14% mieszkańców tego kraju.