Próbowaliście leczenia poprzez stawianie baniek ogniowych?

jak stawiać bańki

Przeziębienia, problemy z gardłem, płucami lub prawidłowym krążeniem – to dolegliwości, które pojawiają się często i spędzają sen z powiek coraz większej rzeszy Polaków. Czasami rozwiązanie tych problemów jest na wyciągnięcie ręki, choć o tym nie wiemy – przykładem może być stawianie baniek ogniowych.

Stawianie baniek ogniowych (lub próżniowych) to de facto metoda tzw. masażu bańkami chińskimi, czyli z angielskiego: cupping therapy. Co ważne, bańki na przeziębienie oraz inne choroby to rodzaj terapii dostępny niemal dla każdego, ponieważ nie wymagają specjalnych środków – wystarczy zaopatrzyć się w stosunkowo tani zestaw baniek, to pierwszy składnik, a drugi to osoba, która umie się nimi posługiwać. Przy pierwszych zabiegach, dobrze zadbać o udział doświadczonej osoby, która nie tylko wykona zabieg, ale również pokaże nam jak robić go samemu. Generalnie, jest on bardzo prosty, natomiast zawsze można liczyć na bardzo dobre wyniki, i to w przypadku imponującej liczby dolegliwości.

Stawianie baniek dziecku – porady

Na tym nie koniec, ponieważ warto również wspomnieć, że dużym powodzeniem cieszy się stawianie baniek dziecku. Jeśli już przy tym jesteśmy, to w przypadku dzieci generalnie polecałbym naturalne metody leczenia – im mniej chemii oraz inwazyjnych zabiegów na młodym organizmie, tym lepiej. Dbanie o odporność dziecka to rodzaj inwestycji, trudniej i pełnej wyrzeczeń, ponieważ wymagającej np. odpowiedniej diety, ale warto udać się tą ścieżką dla dobra swojego dziecka. W kontekście, stawiania baniek, tez warto się tego nauczyć, ponieważ niestraszne wówczas będą rozmaite choroby typowe dla dzieci – choć może niekoniecznie należałoby stawiać bańki w przypadku lekkich przeziębień, samego kaszlu itp., to niechybnie, zwłaszcza w okresie zimowym, mogą się przyplątać też poważniejsze problemy. Bańki sprawdzają się wówczas idealnie.

Jak stawiać bańki? Nie jest to trudne, szczególnie jeśli zaopatrzymy się w bańki próżniowe ze specjalną pompką. W przypadku baniek ogniowych trzeba nieco więcej wprawy, ale jest to tylko i wyłączenia kwestia praktyki, do której gorąco zachęcam.