Antyki w domu – tradycyjny wystrój wnętrz

Posiadanie kilku antyków w domu nie wystarczy, by stworzyć w nim unikalny klimat i poczuć ducha dawnego czasu. Antyki wymagają specjalnej aranżacji a ich przesyt może tylko doprowadzić do tego, że nasze mieszkanie zamieni się w małe muzeum.

Nie jest łatwo skomponować idealny wystrój wnętrz, jeśli naszym celem jest wyeksponowanie antyków. W tym celu niezbędne jest idealne wyczucie stylu i smaku tak, aby nasze cztery kąty nie stały się karykaturą historycznego świata. Miłośnikom cennych mebli i bibelotów, jakimi są antyki zalecamy, by po udaniu się na Warszawskie Targi Antyków nie kupowali wszystkiego co wpadnie im w ręce. Drogocenne przedmioty mogą pochodzić z różnych okresów historycznych i warto najpierw zaznajomić się z konkretnymi stylami zanim podejmiemy decyzję o zakupie.

Jeśli chodzi o antyki, zdecydowanie warto postawić na minimalizm – jedna secesyjna komoda w połączeniu z retro dodatkami, takimi jak lampy czy stylowe świeczniki w zupełności wystarczy. Weźmy również pod uwagę dotychczasowy klimat naszego mieszkania. Jeśli panuje w nim nowoczesność nie warto psuć jej w imię jednego starodawnego mebla.

Pamiętajmy, że antyki lubią specyficzny klimat. Dobrze, kiedy są wyeksponowane i komponują się z otoczeniem. Trzeba też wiedzieć, że decydując się na tego rodzaju meble musimy o nie pieczołowicie dbać. Przecież nie po to przetrwały setki lat, by teraz ulec zniszczeniu. Szanujmy więc ich historię i zadbajmy, by wydobyć z nich piękno i ukazać urok, jakim zachwycają od dawna.