Modny wystrój salonu – co jest na czasie?

architekt wnętrz białystok

Ostatnie kilka lat to zupełna dominacja minimalizmu, jeżeli chodzi o wystrój mieszkań. To rozwiązania jest nie tylko bardzo estetyczne oraz nowoczesne, ale także funkcjonalne. Jakie są prognozy na najbliższych kilka lat i jak warto urządzić swoje własne „m”, aby jak najdłużej sprawiało wrażenie nowoczesnego? Pomoże w tym architekt wnętrz. Białystok i okolice to miejsce, gdzie usługi świadczone są na wysokim poziomie.

Salon jest miejscem, w którym to większość osób spędza bardzo dużą część dnia. Z tego względu musi być on zaprojektowany w sposób przemyślany, by nie tylko wyglądał atrakcyjnie i pełnił rolę wizytówki naszego domu, ale również stwarzał warunki do wypoczynku po ciężkim dniu w pracy. Budując dom warto zatroszczyć się o to, by w salonie było jak najwięcej światła (okna, przeszklone ściany, drzwi balkonowe). Również wskazane jest, by było to pomieszczenie o sporym metrażu z dużą ilością wolnej przestrzeni. Zdecydowanie korzystnie wygląda to, co już teraz spotykane jest w wielu domach – sofy oraz niskie stoliki „do kawy” ustawione są na samym środku salonu.

Jeżeli mamy taką możliwość, warto też zbudować kominek, który nada pomieszczeniu klimatu, a zimą może pełnić funkcję kaloryfera. W kwestii ozdób, jakie najczęściej wybierane są do nowoczesnego salonu, zazwyczaj jest ich bardzo ograniczona ilość i są to elementy takie jak obrazy, świeczniki bądź kwiaty doniczkowe oraz cięte. Dobrym pomysłem jest też sprawienie sobie poduszek w kontrastowym kolorze, by chociaż odrobinę przerwać monotonię w pokoju dziennym.

Wszystkie Twoje pomysły uwzględni architekt wnętrz. Białystok czy inne miasta chętnie korzystają z usług architektów.