Najdroższe waluty świata

Wymiana waluty

Obecnie najdroższą walutą świata jest dinar kuwejcki, zapłacić za niego trzeba prawie 13 złotych. Całe szczęście, że nie jest to najbardziej popularna waluta, przynajmniej wśród Polaków. Co ciekawe jednak, nie trzeba wcale daleko szukać, by opisać najdroższe waluty świata. Wystarczy wspomnieć o funcie brytyjskim, którego kurs jest obecnie najwyższy od ośmiu lat.

Drogi funt to nic innego jak efekt słabości euro, z którym nasza waluta jest niejako powiązana. Cieszy to Polaków zarabiających w Wielkiej Brytanii, martwi natomiast tych, którzy dopiero się tam wybierają.

 

Pamiętamy jednak, że nawet najdroższą walutę możemy nabyć taniej, trzeba tylko szukać odpowiednich okazji. Z całą pewnością niekorzystnym jest udanie się do pierwszego lepszego kantora. Dużo lepiej jest porównać w pierwszej kolejności kursy oferowane przez kilka obiektów. Co więcej, walutę możemy wymieniać także w nocy i jest to dużo bardziej opłacalne. W tym celu znajdźmy kantor całodobowy najbliżej naszego miejsca pobytu – wpiszmy w wyszukiwarkę hasło, na przykład „kantor 24h Wrocław” i udajmy się tam najlepiej w poniedziałek, w godzinach mocno popołudniowych. Według statystyk to właśnie wtedy kurs walut będzie najniższy.