Nietypowe usługi sprzątania

alpinistyczne mycie okien

Na pewno wielu z nas korzystało z opłaconych usług profesjonalnego sprzątania. Szczególnie starsi ludzie lub osoby, które mają dużo pracy, korzystają z płatnej pomocy przy sprzątaniu. Istnieją jednak nietypowe usługi sprzątania, na które jest popyt na rynku. Usługi te są nietypowe, ale również niebezpieczne dla niewykwalifikowanego człowieka.

Alpinistyczne mycie okien

Alpinistyczne mycie okien to jeden z najbardziej niebezpiecznych zawodów, które można wykonywać w mieście. Aby wykonywać ten zawód, należy mieć ważne badania lekarskie zezwalające na pracę na wysokościach.

Co robi alpinista przemysłowy? Osoby pracujące w tym zawodzie zajmują się przede wszystkim myciem okien na wysokościach, myciem dachów, myciem ekranów akustycznych, a niekiedy również stawianiem bilbordów. Jest to na pewno ciekawa, ale też i niebezpieczna praca.

Sprzątanie po zmarłych

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że jeśli ktoś umrze w domu, to rodzina nie powinna sama sprzątać tego pomieszczenia. Czymś takim zajmują się profesjonalni specjaliści zajmujący się sprzątaniem po zgonach.

Czytaj również: Jak myć okna w wieżowcu?

Już po paru godzinach od śmierci nieboszczyk zaczyna się rozkładać i wydzielać niebezpieczne i trujące gazy oraz bakterie gnilne. Jeśli zmarła osoba leżała w pomieszczeniu nawet 12 godzin po śmierci, to z całą pewnością trzeba wszystko odkazić. Specjaliści od sprzątania po zmarłych dysponują specjalistycznymi środkami chemicznymi oraz urządzeniami do odkażania — na przykład ozonatorem.

Sprzątanie poddaszy po ptactwie

Dawno nieodwiedzane poddasze w bloku lub domku jednorodzinnym z całą pewnością jest okupowany przez najróżniejsze ptactwo — głównie gołębie, ale zdarzają się nawet nietoperze. W takich przypadkach wręcz niebezpieczne jest samemu posprzątać taki dach. Bardzo łatwo można się zakazić lub nieroztropnie roznieść zarazki po całym domostwie.

Dezynfekcja i dezynsekcja po ptakach powinna być przeprowadzona przez specjalistów, którzy posiadają specjalistyczny sprzęt i ubranie oraz znają się na zasadach higieny. Warto jest to zrobić dobrze i profesjonalnie, gdyż w innym przypadku ryzykujemy nie tylko powrót ptactwa, ale też innych szkodników — na przykład szczurów.

 

Przeczytaj także: jak wybrac nagrobek dla bliskiej osoby na cmentarz woycickiego?