Jak czyścić gołębie odchody?

gołębie odchody

Gołębie odchody sprawiają ogrom problemów. Nie tylko stwarzają zagrożenie dla zdrowia ludzi poprzez zawarte w nich toksyny i wielorakość licznych bakterii i wirusów, ale również zanieczyszczają miasta, elewacje budynków, zabytki i samochody.

Niestety, skład ptasich odchodów powoduje, iż bardzo trudno je usunąć. Świeże odchody łatwo wyczyścimy nawilżoną chusteczką jednak ilość ptactwa powoduje, że nie zawsze jesteśmy w stanie czyścić je na bieżąco.

Najlepszym sposobem byłyby zabezpieczenia, dzięki którym gołębie nie siadałyby na elewacjach budynków. Taki jest na przykład birdsystem – to system kolców, jakie umieszcza się na poszczególnych elementach. Dzięki nim ptaki nawet nie zbliżają się do tak zabezpieczonego obiektu.

Sposoby na gołębie są wielorakie jednak nie zawsze dają 100% skuteczność. Podany jako przykład birdsystem nadaje się idealnie na parapety, balustrady balkonów czy dachy natomiast samochodów w ten sposób nie zabezpieczymy.

Gołębie odchody należy czyścić na bieżąco. Kiedy zaschną mogą pozostawiać nieestetyczne ślady. Do wyczyszczenia przyda nam się namoczona wodą chusteczka i roztwór z soku z cytryny, octu, ewentualnie rozpuszczalnika – trzeba przy tym wykonać próbę, dzięki której sprawdzimy czy dany płyn nie zniszczy elementów, który mamy zamiar wyczyścić.