Edukacja w wieku przedszkolnym

Przedszkole w Wilanowie

Edukacja dziecka w wieku przedszkolnym jest bardzo ważna dla jego dalszego rozwoju, toteż warto poświęcić nieco czasu, aby poznać oferty placówek, do których chcemy posłać swoją pociechę. Przedszkole Wilanów może zaoferować rodzicom maluchów udział w ciekawym projekcie Zdrowy Przedszkolak, który promuje zdrowe odżywianie dziecka oraz uświadamianie od najmłodszych lat o konieczności prawidłowego doboru diety. Oczywiście nie są to jedyne zajęcia w przedszkolu, którego program edukacji to również gry i zabawy ruchowe na świeżym powietrzu, zajęcia muzyczno-artystyczne, zajęcia wokalne i taneczne, a także angielski dla maluchów. Nie brak także imprez okolicznościowych dla najmłodszych, a także spotkań ze sztuką, jak przedstawienia teatralne czy koncerty w przedszkolu.

Co ważne, nad zdrowiem dzieci czuwa cały czas lekarz-pediatra. Przedszkole Wilanów oferuje dwa pakiety – całodniowy oraz na pół dnia. Dokładny cennik prezentuje oficjalna strona przedszkola.

Podobną ofertę prezentuje przedszkole Bemowo, w którym stawia się na pierwszym miejscu indywidualny rozwój dziecka. Kameralne grupy sprawiają, że kadra opiekuńcza ma wystarczająco dużo czasu, aby poświęcić go każdemu dziecku według potrzeb, stopniowo wprowadzając w świat cyfr i liter. Odbywają się tu zabawy edukacyjne, dzięki którym przedszkolaki rozwijają się w miłej atmosferze, a dodatkowo przedszkole oferuje zajęcia dodatkowe.

Nie brak tu profesjonalnej opieki logopedy, pedagoga oraz psychologa, którzy czuwają nad prawidłowym wchodzeniem dzieci w coraz bardziej zaawansowane sprawy. Przedszkole Bemowo posiada program nauczania, w którym znajdziemy nie tylko spotykane w innych placówkach zajęcia jak rytmika czy gimnastyka, ale także nauka szachów, ceramikę oraz judo. Placówka prowadzi także warsztaty plastyczne dla dzieci, które pomagają w rozwijaniu naturalnych talentów oraz zmysłu obserwacji.

Rozważając posłanie dziecka do dobrego przedszkola, warto zapoznać się z dwoma opisanymi powyżej.