Inwestycja, która zwraca się całe życie

Dużo osób marzy o własnej firmie. Nic w tym dziwnego – po pierwsze, własna działalność gospodarcza związana jest z ogromną niezależnością w podejmowaniu działań i decyzji. Po drugie, swój biznes jest dużą szansą na zarobienie sporej ilości pieniędzy, co nie zawsze jest możliwe w przypadku pracy na etacie. Jednak niewiele osób może liczyć na to, że osiągnie sukces w biznesie.

Żeby otworzyć własną firmę potrzebne są środki pieniężne na sam start działalności, a ponadto, bardzo trudno jest znaleźć taki segment rynku, który będzie przynosił zyski, ponieważ konkurencja w każdej dziedzinie jest duża. Młody biznesmen rozpoczynający swoją działalność musi być niezwykle kreatywny i pomysłowy. Wizja firmy musi być niebanalna i nietuzinkowa, aby mieć spore szanse na sukces. Charakter działalności powinien zaś być nietypowy – im bardziej oryginalny, tym lepiej. Wydaje się, że świetnym pomysłem na firmę jest prowadzenie szkoleń, na których można opanować pisanie bezwzrokowe (ang. touch typing).

Inwestycja w siebie

Jest to umiejętność, która w ostatnich latach wdziera się w świadomość społeczeństwa. Dotychczas niewiele osób zdawało sobie sprawę z tego, że prędkość pisania na klawiaturze może mieć istotne znaczenie w życiu. Tymczasem szybkie pisanie na komputerze może okazać się bardzo przydatne, ponieważ nigdy nie wiemy, czym będziemy zajmowali się w przyszłości. Warto zastanowić się nad rozwinięciem tego rodzaju zdolności. Okazuje się, że pisanie bezwzrokowe może sprawić, że ten sam tekst przepiszemy kilka razy szybciej w porównaniu z tym, gdybyśmy pisali nieustannie spoglądając w klawiaturę. Ważne jest też to, aby korzystać ze wszystkich palców.

 

Kursy, na których uczniowie opanowują pisanie bezwzrokowe to dobry pomysł na biznes, ponieważ obecnie nie znajdziemy na rynku zbyt wielu firm specjalizujących się w tej dziedzinie, a z drugiej strony szybkie pisanie jest umiejętnością, która jest coraz częściej pożądana – wielu pracodawców decyduje się na wysłanie swoich pracowników na tego rodzaju szkolenie. Warto więc pomyśleć o takim biznesie.

Poza tym pisanie bez patrzenia na klawiaturę to inwestycja na całe życie. Jak z jazdą na rowerze, wystarczy raz się nauczyć i już się tego nie zapomina.