Zakończenie roku szkolnego

Zakończenie roku szkolnego zbliża się wielkimi krokami. To czas, w którym zarówno nauczyciele jak i uczniowie przygotowują się już do wakacji. Zanim te jednak nastąpią, wszystkich czeka wystawianie ocen i odbiór świadectw na uroczystej gali. To właśnie zakończenie roku, dzień, który celebruje się w Polsce szczególnie.

To czas radosny niemalże dla wszystkich. Przecież od dzisiaj zaczyna się dwa miesiące laby, uczniowie wrócą do szkół dopiero z początkiem września. Rozpoczęcie wakacyjnej swobody rozpoczyna się przeważnie galą szkolną, podczas której nie brakuje występów artystycznych dzieci. Niemalże w każdej szkole, a na pewno w placówce, jaką jest szkoła podstawowa Bemowo gromadzą się dzieci na obszernej sali gimnastycznej. Właśnie stamtąd dobiera głośny śpiew, ktoś recytuje wiersze, inni odgrywają teatralne scenki. W tym też miejscu, rozdawane są dyplomy i podziękowania dla najlepszych uczniów – zarówno tych, którzy osiągnęli wysokie noty w nauce jak i reprezentowali szkołę w licznych olimpiadach.

Wydarzenie, takie jak oficjalne zakończenie roku szkolnego trwa nawet kilka godzin. Po tym czasie, uczniowie rozchodzą się do domów, pakują walizki i wyruszają na wyczekiwane wakacje. Wrócą tu we wrześniu, kiedy słychać będzie pierwszy dzwonek. Wszystkim życzymy udanego wypoczynku.