Biuro rachunkowe czy samodzielna księgowość?

Każdy, kto prowadzi własną działalność gospodarczą, zobowiązany jest do prawidłowego rozliczania się z ZUS-em oraz Urzędem Skarbowym. Koniecznością są też comiesięczne kwestie kadrowe i to niezależnie od wielkości firmy. Takie same zobowiązania wiążą się z prowadzeniem małej, jednoosobowej firmy jak i ogromnego przedsiębiorstwa, które zatrudnia cały szereg pracowników.

Rozliczeń tych dokonywać można na kilka sposobów. Właściciel może robić to samodzielnie, może znaleźć biuro rachunkowe bądź zatrudnić księgową na etat. Najbardziej popularną formą jest współpraca z biurem rachunkowym. Nie zawsze mamy wiedzę i umiejętności, by samodzielnie rozliczać firmę, nie zawsze też właściciel ma na to czas. Zatrudnienie księgowej może zaś generować większe koszty, co przy małej działalności ma przecież ogromne znaczenie.

Właśnie dlatego najlepiej jest współpracować z biurem rachunkowym, w którym pracują najlepsi specjaliści. Dzięki nim, nie tylko każdego miesiąca zostanie zrealizowane prawidłowe rozliczenie względem instytucji państwowych. Księgowi stają się pomocnymi doradcami, również w kwestiach rozwoju firmy czy utrzymania płynności finansowej całego przedsiębiorstwa.