Jak wybierać okulary?

Dobór okularów

Jak wybierać okulary?

Wybór odpowiednich okularów to nie łatwa sprawa, bo o ile najlepsze dla nas szkła dobierzemy na podstawie okulistycznego badania, tak już sam kształt oprawek czy też ich kolor to musi być nasz, subiektywny wybór.

Najpierw badanie

Zanim zaczniemy sie zastanawiać nad wyglądem oprawek, należy udać się na badanie wzroku. Nasielsk to podwarszawska miejscowośc, gdzie są świetni specjaliści.

Jak dobrać kształt oprawek?

Myślisz, że możesz kupić okulary wyłącznie w tradycyjnym sklepie? Mylisz się, jeżeli zastosujesz się do kilku zasad, możesz dokonać takich zakupów nawet przez Internet. Na co zwrócić uwagę wybierając odpowiednie oprawki? Przede wszystkim na kontrast. Powinny one pasować do kształtu twarzy – i tak na przykład twarz w kształcie owalu idealnie wygląda w oprawkach delikatnie kanciastych a twarz , która z owalem nie ma nic wspólnego bo ma raczej „twarde” rysy, świetnie zaprezentuje się w oprawkach typowo okrągłych albo na kształt owalu.

Twarz niewielka nie może „utopić” się w zbyt wielkich oprawkach i na odwrót. Jeżeli buzia jest szeroka, duże okulary zakryją wszelkie jej mankamenty.

Jeżeli chodzi o kolor, to odpowiednie dla zimnego odcieniu skóry są wszystkie chłodne kolory. DO ciemnego odcienia skóry pasują wszystkie miedzi i odcienie złotego , brązowego , czy też ecru a nawet pomarańcz.

Gdzie, prócz sklepów internetowych, można kupić wymarzone okulary? Nasielsk – to jedno z mniejszych, polskich miast, gdzie znajdziemy mnóstwo sklepów optycznych. A większości z nich będziemy mogli liczyć na cenne rady, których udzieli nam optyk. Nasielsk jest miastem bardzo rozwiniętym, więc bez problemu znajdziemy tam taki salon. Po krótkim badaniu dowiemy się, jakie szkła będą dla nas idealnie. A Później pozostanie już tylko dobór odpowiedniej ramki.