Jak zorganizować wesele tematyczne?

wesele tematyczne

Coraz częściej nowożeńcy chcą, by ich wesele wyróżniało się na tle innych a zabawa była niezapomniana. Właśnie dlatego odchodzi się już od tych tradycyjnych, na których królowało tylko jedzenie, alkohol i taniec. Dzisiaj zaskakuje się weselnych gości i angażuje w aktywne uczestnictwo podczas imprezy.

Rozwijając temat wesela tematycznego najlepiej jest, kiedy nawiązuje ono do zainteresowań czy pasji świeżo poślubionych – jeśli Młoda uczęszcza na kurs tańca flamenco może warto postarać się o typowe dla tego rodzaju tańca dekoracje a wieczór z pewnością umili pokaz profesjonalnego tańca. Zaproszenia ślubne również mogą być temtyczne.

Obojętne, jaki temat przewodni wybierze Młoda Para ważne jest, by każdy element wydarzenia był z nim związany. Jeśli wesele tematyczne ma nawiązywać na przykład do stylu retro zadbać powinno się nie tylko o odpowiednią dekorację stołów czy sali. Młodzi powinni być odpowiednio ubrani – przyda się frak i koronkowa suknia z woalem. Niech samochód, którym podjadą do kościoła nie będzie najnowszym Mercedesem, który przemierza właśnie pierwszą trasę prosto z salonu. Podczas zabawy DJ niech przygrywa klimatyczne kawałki z dawnych lat.

Istotne są również dodatki i menu, jakie znajdzie się na stołach – z całą pewnością do stylu retro nie będzie pasować tłusty devolay, lepiej postawić na zawijany schab ze śliwką czy kaczkę. Świetnym pomysłem będzie czerwone wino i różnego rodzaju likiery chociaż pewne jest, że na stołach musi zagościć także czysta wódka.