Czy rzeczywiście taniec jest dla każdego?

taniec

Taniec to jeden z najpopularniejszych i najchętniej stosowanych sposobów na wyrażanie emocji. Taniec to również aktywność sportowa, która pozwala na zachowanie sprawności fizycznej i świetną kondycję. Taniec to wreszcie bodziec do wytwarzania hormonów szczęścia, które wprawiają nas w wyśmienity nastrój.

Jak się okazuje nie każdy jest urodzonym tancerzem, wpływ na to ma przede wszystkim motoryka ruchu, wyczucie rytmu czy poziom wyobraźni. Nie są to jednak aspekty, które sprawiają, że osoby obdarowane mniejszym talentem tańczyć nie mogą, nie każdy musi iść przecież na kurs instruktora tańca czy lekcje określonego stylu bowiem tańczyć można wszędzie, również w zaciszu domowym o każdej porze dnia i nocy.

Oczywistym jest, że najlepiej nauki pobierać od osoby wyszkolonej w Akademii Sportu, tym bardziej jeśli chcemy nauczyć się perfekcyjnej techniki. Taniec jest jednak na tyle dowolną sztuką wyrażania uczuć, że bez problemu można pląsać na parkiecie i świetnie się bawić bez tychże umiejętności.

Ciekawostką jest fakt, iż tańczyć może rzeczywiście każdy, bez względu na wiek, płeć czy status społeczny. Liczy się tylko sprawność fizyczna chociaż i ta nie musi być perfekcyjna – istnieje tak wiele technik tanecznych, że z pewnością zarówno każdy przedszkolak jak i osoba w wieku sędziwym odnajdzie przyjemność w czasie zabawy w rytmach dogodnej muzyki.