Czym zajmuje się dietetyk?

dietetyk

Dietetyk to specjalista od spraw żywienia. To właśnie on ustala prawidłową dietę, stopniowo zmienia nawyki żywieniowe a nawet styl życia swojego klienta. W jego pracy pomimo iż kieruje się wytyczonymi schematami ważną rolę odgrywa nakierowanie na indywidualne potrzeby osób, które oczekują od niego pomocy.

Dietetyk codziennie spotyka się z różnymi wyzwaniami. Przychodzą do niego osoby, które chcą zrzucić zbędne kilogramy, ale też takie które borykają się z różnego rodzaju chorobami, są niedożywione czy zwyczajnie chcą zmienić swoje jedzenie na to wartościowe. Nierzadko u dietetyka pojawiają się też kobiety w ciąży, te karmiące a także rodzice, którzy szukają u eksperta rad dotyczących żywienia dziecka.

W swojej pracy dietetyk Warszawa, na przykład ten pracujący w Akademii Zdrowego Żywienia musi brać pod uwagę preferencje żywieniowe klienta, uwarunkowania genetyczne, stan zdrowia czy nawet osobowość.

Dzięki takim specjalistom, osoba szukająca wsparcia otrzymuje szczegółowy harmonogram żywienia wraz z dokładnymi przepisami na temat tego jak przyrządzić określone danie. Dzięki temu życie na wyznaczonej diecie nie jest ciężkie i stopniowo wyrabia prawidłowe nawyki żywieniowe, by wreszcie stały się one normą i stałym rytuałem codziennego życia.