Czy wierzyć w diety cud?

diety cud

W sieci aż roi się od cudownych przepisów na szybkie pozbycie się zbędnych kilogramów. Co więcej, okazuje się, że coraz więcej osób uznaje je za wiarygodne i podejmuje próby rygorystycznych diet. Jaka jest prawda? Czy rzeczywiście da się schudnąć w ten sposób?

Oczywiście, tylko weźmy pod uwagę, że stanowczo odbije się to na naszym zdrowiu. Diety cud, które w szybkim tempie pozwalają cofnąć wagę o co najmniej kilka kilogramów nie dostarczają naszemu organizmowi niezbędnych wartości odżywczych. Stąd już bardzo łatwa droga do anemii, anoreksji, odwodnienia czy niedożywienia.

Pamiętajmy, że nikt nie da nam gwarancji pozbycia się w szybkim tempie tłuszczyku. To wymaga naszej pracy, systematyczności, motywacji i przede wszystkim regularnego stosowania się do przyjętych zasad. Co więcej, diety cud łatwo nas odchudzą, ale pamiętajmy, że tylko o kilka kilogramów, które wrócą bardzo szybko z nawiązką – po dietach tego rodzaju nieunikniony jest efekt jo-jo.

Jak więc skutecznie zgubić wagę naszego ciała? Przede wszystkim racjonalnym żywieniem i zmianą nawyków żywieniowych. Rozsądnym jest udanie się do dietetyka, konsultacje oferowane są na przykład w Akademii Zdrowego Żywienia, gdzie odchudzanie warszawa przebiega w zdrowy i skuteczny trwale sposób. Jeśli więc chcemy schudnąć bez uszczerbku na naszym zdrowiu róbmy to przede wszystkim mądrze i z pomocą fachowców.