Jak wytępić myszy z domu?

deratyzacja Warszawa

Jesień to czas, w którym gryzonie szukają schronienia na zimę. Dom jest w tym celu miejscem idealnym. Mieszkańcom trudno zapobiec w 100% przedostawanie się myszy, a nawet szczurów do ich własnych czterech kątów. Wchodzą oknami, przecisną się przez najmniejszą szczelinę. Potrafią się wspinać, więc żadnym problemem nie jest dla nich wejście do wnętrza domu rurami.

A kiedy już uda im się zadomowić, czynią wielkie szkody. Nie da się też ukryć, że część z nas się ich po prostu boi. Mieszkanie z dziką myszą to przecież nic przyjemnego. Ale zapewniamy, że obecność myszy czy szczura w domu nie jest przejawem niedbania o czystość pomieszczeń. Gryzonie są tak sprytne, że zawsze znajdą wejście do ciepłego domu.

Sami jesteśmy przeciwnikami zabijania zwierząt. Myślimy też, że tradycyjne pułapki, w które łapią się myszy zachęcone jakimś przysmakiem, są najgorszym sposobem na ich wytępienie. Ktoś powiedziałby również, że najlepszym sposobem będzie kot. Idealnie, jeśli w domu trzymać będziemy kotkę, bo to ona jest o wiele bardziej łowna. Chociaż atak na myszy jest w ich przypadku w pełni naturalny, to znowu mamy na uwadze zabijanie zwierząt. Żaden kot nie zostawi przecież myszy żywej.

Dobrym rozwiązaniem są zaś pułapki w postaci małych skrzyneczek. Myszka wchodzi tam, po czym można ją swobodnie wypuścić na wolność, już poza domem.

Jeśli nie radzimy sobie z wytępieniem myszy samodzielnie, potrzebna jest profesjonalna pomoc, Usuwaniem gryzoni z domu zajmują się firmy, dla których codziennością jest deratyzacja. Warszawa czy inne miasta w Polsce dysponują szerokim wyborem takich działalności. Profesjonalne usuwanie gryzoni będzie też potrzebne zawsze, gdy do naszego dom wtargnęła nie mała myszka, ale szczur. Ten może być dla ludzi niebezpieczny – roznosi mnóstwo chorób, jeśli się boi, może ugryźć. Deratyzacja odbywa się najczęściej przy pomocy chemicznych środków, które powodują śmierć gryzoni. Niestety w niektórych sytuacjach nie da się postąpić inaczej. Myszy i szczury rozmnażają się w tak zastraszająco szybkim tempie, że mogłyby w mgnieniu oka zawładnąć całym domem. Właśnie dlatego należy się ich pozbywać od razu po wykryciu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *