Aparat fotograficzny w nowoczesnych urządzeniach

stara lustrzanka

Aparaty fotograficzne są już praktycznie wszędzie. W telefonach, komputerach, różnego rodzaju urządzeniach mobilnych. Zdjęcia można dzisiaj robić wszędzie, stały się one częścią naszego życia.

Gdzie aparaty najbardziej się przydają?

telefony – jest to bardzo wygodna możliwość robienia zdjęć, przy użyciu telefonów można robić coraz lepsze zdjęcia. Może nie są to profesjonalne aparaty ale np. z matrycą 8 Mpx jakość nie jest zła, nawet przy wyraźnym powiększeniu. Moim zdaniem jest to idealna opcja dla ludzi ceniących wygodę oraz mobilność. W smartphonach często mamy Internet, dzięki czemu udostępnianie zrobionych przed chwilą zdjęcia mogą być udostępnione w mgnieniu oka. W taki sposób nasze zdjęcia nie dosyć, że dobrze wyglądają to jeszcze spełniają najważniejszą funkcję, czyli społecznością.

 

komputer– tutaj nie do końca rozumiem do czego moglibyśmy go używać, jak już coś to zdecydowanie lepsza będzie kamera. Ni chciałbym robić zdjęć przez tak słabej jakości aparat i wolałbym po prostu kupić normalną „cyfrówkę”
różnego rodzaju urządzenia mobilne – tutaj tak samo jak z telefonami, najważniejsza jest wygoda. Dzięki temu że mamy aparat pod ręką, nie musimy przejmować się tym, że przegapimy jakieś ciekawe momenty i nie zrobimy zdjęcia. Jest to bardzo ciekawa sprawa np. w Ipadzie cykamy fotki kiedy tylko chcemy bez zbędnych ceremonii

Każde z tych urządzeń ma jednak jedną dużą wadę, mianowicie nie robią zdjęć dobrej jakości, jak wiadomo specjalistyczne aparaty fotograficzne to sprzęt tylko do zdjęć. Osobiście uważam, że nie każdy potrzebuje oddzielnego aparatu, dla mnie aparatem jest po prostu telefon i wystarcza on mi w zupełności, zdjęcia wychodzą bardzo fajnie, można je też wywołać bez obawy o jakość. Mimo tego rozumiem pasjonatów fotograficznych. Z pomocą mojego aparatu nie jest możliwe wykonanie arcydzieła a z dobrą lustrzanką sprawa wygląda zupełnie inaczej. Mnogość ustawień, zoom optyczny, ISO, balans barw, szumy to różnego rodzaju elementy których u siebie nie zmienię.

W zależności do czego wykorzystujemy swój aparat warto jest się zastanowić czy potrzebujemy oddzielnego urządzenia czy np. dobry smartphone z aparatem wystarczy.
Fotografia ślubna warszawa