Jakie zabawki są najbardziej lubiane przez dzieci?

lubiane zabawki

Na rynku dostępnych jest cała gama zabawek dla naszych pociech. Możemy wybierać wśród tych dopasowanych wiekiem oraz tych, które różnią się od siebie kolorystyką, konstrukcją oraz oczywiście jakością samego wyrobu

Już na wstępie zaznaczamy, że lepiej unikać chińskich bubli, nawet jeśli za grosze otrzymujemy zabawkę, która jednocześnie gra, świeci i ma setki innych, zdawałoby się ciekawych funkcji. Okazuje się, że takie zabawki są nie tylko niebezpieczne dla maluchów – często posiadają małe elementy i wykonane są z wątpliwego pochodzenia materiałów to na dodatek dziecko bawi się tego rodzaju gadżetem przez krótki czas, zabawka zwyczajnie nudzi mu się już po chwili.

Dlaczego tak się dzieje? Otóż dzieci lubią najbardziej zabawki, które pobudzają jego wyobraźnię, zmuszają do myślenia. Dzięki temu zabawki drewniane, na przykład klocki można wykorzystywać na wiele sposobów: raz wybudujemy wieżę innym razem stworzymy straszliwego węża. Jeśli interesują Cię takie produkty, warto odwiedzić sklep Raczkujemy.

Najbardziej korzystne dla rozwoju dzieci, ale też te najbardziej interesujące okazują się być także zabawki kreatywne. Większość maluchów wręcz uwielbi prace plastyczne czy modelarskie – zabawki z serii „zrób to sam” są wręcz idealne. Nie są nudne a przy tym rozwijają nasze dziecko sprawiając, że nabywa ono nowe umiejętności.